חורים שחורים

תקציר ההרצאה

בהרצאה על חורים שחורים נכיר את הגופים השמימיים הבלתי נראים, שאפשר להיכנס לתוכם אך לא ניתן לצאת מהם בחזרה, שמסקרנים את החוקרים הפיסיקאים שנים רבות.
ההיסטוריה של חורים שחורים התחילה לפני כמאתיים שנים כרעיון תיאורטי שלא רבים האמינו בו, אך קיבלה מפנה בשנים האחרונות כאשר החלו להתגלות חורים שחורים בחלל. כיום חקר החורים השחורים הוא תחום מחקר פעיל ומרתק. דרך התבוננות בגופים אלו ניתן לבחון את התיאוריות שלנו אודות כוח הכבידה, ראשית היקום וסופו האפשרי.
בהרצאה נכיר מקרוב את הכוכבים, שלבי חייהם ומותם, נכיר סוגים שונים של חורים שחורים ונראה איך אפשר לגלות את מה שאי אפשר לראות.

 

הרשמה יופי, הבנתי. איך מתקדמים?

הפעילות המתוארת בדף זה משולבת בתכניות שונות שמפעילה היחידה לנוער. לצורך הרשמה והשתתפות בפעילות, לנוחיותכם קישורים שימושיים המפנים לתכניות אלו.

מבקרים בדף זה חיפשו גם

אנשים שביקרו בדף זה חיפשו גם

התלמידים בהרצאה זו ייחשפו למבנה הגרעין, סוגי הכוחות הפועלים בו, סוגי ההתפרקויות הרדיואקטיביות, המאפיינים שלהן וכיצד מודדים אותן.
זיהוי מוקדם של מחלות ממאירות, מיפוי מולקולות דנ"א, איתור רעלנים, אלו רק מקצת היישומים וההיבטים המחקריים של טכנולוגית הננו בתחום החישה והחיווי.
אנחנו יודעים כי מהירות האור היא בדיוק 299,792.458 קילומטר לשנייה. איך ניתן למדוד א המספר הזה והאם נוכל אי פעם לשפר את דיוק המדידה?
בפעילות זו יכירו המשתתפים מערכות הנדסיות ממוחשבות, סוגי מערכות בקרה שונות ואת השימושים בהן בחיי היומיום.