אוירונאוטיקה כוח הגרר

תקציר המעבדה

פיתוח לוויינים וכלי טייס מתקדמים דורש ידע נרחב בעקרונות המדעיים וההנדסיים של תחום האווירונאוטיקה. הבנה מעמיקה של הכוחות הפועלים על כלי טיס הינה תנאי הכרחי עבור כל מהנדס או חוקר המבקשים לעסוק בהיבטים המרתקים של מדעי הטייס וטכנולוגית התעופה.
יום המדע בנושא הגרר מאפשר הכרות מעמיקה עם כוח יסודי זה. הפעילות המעבדתית מתרכזת בכוחות הגרר הפועלים על גופים שונים ועל גורמים המשפיעים עליהם כגון: מהירות התנועה, שטח חתך, צורה ועוד.
הפעילות המעבדתית כוללת ביצוע מדידות מעשיות ומלווה בהדגמות רבות. הניסויים מתבצעים תוך שימוש במנהרות הרוח של היחידה בשילוב עם כלים טכנולוגיים ומדעיים בהם משתמשים בתעשייה ובמחקר.

יופי, הבנתי. רוצה להירשם. איך מתקדמים?

הפעילות המתוארת בדף זה משולבת בתכניות שונות שמפעילה היחידה לנוער. לצורך הרשמה והשתתפות בפעילות, לנוחיותכם קישורים שימושיים המפנים לתכניות אלו.

מנועים אוירונאוטיקה חיל האויר כח כוחות ידע ייצור יישום מסקנה מרכז כובד דגם כנף מחקר גרר חלל טכנולוגיה שמיים פרופלור מהירות פיתוח חומרים נחיתה חשמל מהנדסים ניבוי המראה עילוי טייס עקרונות עיצוב דאון אוירודינמיקה מטוס

מבקרים בדף זה חיפשו גם

כשהייתם קטנים וניסיתם לעוף ללא הצלחה, ניסיתם לחקות אחר הטבע ובעצם ביצעתם את החקר הראשוני שלכם במסע אל מדעי הטיס.
המשתתפים בסדנה זו יוכלו להעמיק את הידע שלהם ברובוטיקה. יורחבו הנושאים העוסקים בבקרת הרובוטים ומנגנוני החישה שמאפשרים שליטה ברובוט.
עולם הרפואה של ימינו משתנה ומתחדש ובמהלך סדנת הרפואה ננסה לצלול לתוכו רק לרגע, כדי להבין מהו הקסם הרפואי שאנחנו לומדים ממנו בכל יום מחדש.