דיגיטלי, אנלוגי ומה שביניהם

תקציר הסדנה

אם תמיד רציתם להבין מהם אותות חשמליים, איך מקדדים ומשדרים אותם, מהי השפה הבינארית ואיך יוצרים בעזרתה תמונות, מקומכם איתנו, בסדנה שתצלול עמוק לתוככי העולם הדיגיטלי, ותזכיר לנו עד כמה עולם זה משמעותי בחיים הפשוטים של כל אחד ואחת מאיתנו.
מהו העולם הדיגיטלי ובמה הוא שונה מהעולם האנלוגי, מהי לוגיקה, מהי מתמטיקה, מהם מעגלים אלקטרוניים עם שערים לוגיים? כל אלו ועוד יילמדו ויהפכו להיות מושגים פשוטים ומובנים למשתתפי הסדנה.
במהלך הסדנה נלמד על יסודות התכנון ונתנסה במימושם. נבנה מעגלים חשמליים הכוללים שערים לוגיים, נכיר טבלאות אמת, נתנסה בעבודה עם בקר ארדואינו, נכיר את רכיב הדלגלג, נשתמש באלגברה בוליאנית ונשפט פונקציות לוגיות בעזרת מפות קרנו.
לסיום הסדנה המשתתפים יתכננו פרויקט אישי בעזרת הידע שיצברו במהלך הלימוד בסדנה.
לא נדרש ידע מוקדם לסדנה. מיומנויות התוכנה נלמדות במהלכה. המשתתפים בסדנה ילמדו להגדיר לעצמם מטרות למידה ולממש אותם על ידי מוטיבציה, תושייה, יוזמה והנעה פנימית תוך הכוונה על ידי מדריכי הסדנה, שיאפשרו למשתתפים ללמוד ולגדול לעולם שבו בכל רגע נתון נצבר עוד ועוד ידע.

הסדנה אינה מיועדת לבוגרי סדנת "פיזיקה והעולם הדיגיטלי".

יופי, הבנתי. רוצה להירשם. איך מתקדמים?

הפעילות המתוארת בדף זה משולבת בתכניות שונות שמפעילה היחידה לנוער. לצורך הרשמה והשתתפות בפעילות, לנוחיותכם קישורים שימושיים המפנים לתכניות אלו.

מבקרים בדף זה חיפשו גם

אנשים שביקרו בדף זה חיפשו גם

השילוב בין עולם האלקטרוניקה ועולם התקשורת מביא לחזית הקדמה את עולם האלקטרוניקה הספרתי (דיגיטלי).
כשהייתם קטנים וניסיתם לעוף ללא הצלחה, ניסיתם לחקות אחר הטבע ובעצם ביצעתם את החקר הראשוני שלכם במסע אל מדעי הטיס.
מסתקרנים מעיצוב חללים, מבנים ותכנון בתים? אולי אתם אדריכלי העתיד. הצטרפו לסדנת האדריכלות ותקבלו כלים לתכנון ולשרטוט אדריכליים ולביצוע הפרויקט האדריכלי הראשון שלכם.